Czytaj także:

Masz pytania? Pisz śmiało

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Na początku warto zaznaczyć, że Vision BMS to system inteligentnego domu rodzimej produkcji. Oprócz wspierania polskiej myśli technicznej wiąże się to z wieloma obiektywnymi korzyściami: m.in. parametryzacją w rodzimym języku, lokalną pomocą techniczną, a także otwartością polskich programistów na sugestie inwestorów.

Wizualizacja

Jedną z kluczowych zalet systemu VisonBMS jest interfejs sterowania. Za jego pośrednictwem wszystkie funkcje oferowane przez system są dostępne w przyjaznej formie i oprawione w nowoczesną szatę graficzną. Największe wrażenie na użytkownikach systemu Vision robi wizualizacja ich domu w trzech wymiarach. Jest to spersonalizowane menu, które umożliwia wirtualne przemieszczanie się po domu i kontrolowanie wszystkich funkcji z wręcz dziecinną łatwością.

VisionBMS

Warto też wspomnieć, że oprócz panelu dotykowego, zamontowanego np. w ścianie obraz wizualizacji możemy wyświetlić na dowolnym ekranie, choćby telewizora. Płynność działania aplikacji jest uzależniona od parametrów sprzętowych jednostki centralnej oraz ilości danych potrzebnych do wyświetlenia, dlatego istotne jest tu by zdać się na nasze doświadczenie w wyborze urządzeń sterowniczych. Kunszt wykonania wizualizacji objawia się również w sposobie prezentacji danych pomiarowych: poboru i produkcji energii, zużycia mediów lub jakości powietrza wewnątrz domu. Vision posiada również intuicyjna aplikację do zarządzania zdalnego bez konieczności tworzenia połączenia VPN. Wystarczy podać login i hasło by za pomocą swojego smartfonu przygotować dom na swój powrót lub sprawdzić kto stoi przed drzwiami.

Vision oprogramowanieElastyczne oprogramowanie

Vision jest systemem bazującym na mocy obliczeniowej jednostki centralnej – komputera przemysłowego.  Dzięki temu, w przypadku zapotrzebowania, możemy zintegrować niemalże dowolne urządzenie, niezależnie od tego w jakim standardzie się komunikuje: MODBUS, RS233, ETHERNET czy VIBUS. To ważna zaleta systemu. Możliwości konfiguracyjne Vision BMS są tak duże, że wraz z Tobą jesteśmy w stanie kreować funkcjonalność systemu, dopasowując go idealnie do Twojego domu oraz do Twoich specyficznych wymagań.

Modułowa cena

Vision ma bardzo atrakcyjny system modułowych licencji na oprogramowanie. W zależności od tego jaką funkcjonalność chcemy wykorzystać, za taką płacimy. Powoduje to, że w przypadku gdy chcesz do systemu zarządzania domem włączyć jedynie oświetlenie, ogrzewanie oraz panele fotowoltaiczne to tylko te trzy moduły musimy zakupić od producenta. Dzięki temu masz pewność, że wykorzystujesz 100% tego w co zainwestowałeś.

Monitoring i kontrola dostępu

Programiści firmy APA sp. z o.o., producenta systemu Vision BMS, położyli duży nacisk na wygodę użytkowania i łatwą obsługę nawet dosyć skomplikowanych rozwiązań. W przypadku monitoringu aplikacja umożliwi Ci podgląd na żywo wielu kamer jednocześnie, analizę podglądanego obszaru, a zwłaszcza automatyczne wykonanie akcji. Przykładem może tu być wysłanie zdjęcia lub krótkiego filmiku na Twój adres po wykryciu ruchu w podglądanym obszarze. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest również umieszczenie w jednym oknie aplikacji widoku kamery wraz z przyciskami sterującymi np. bramą lub furtką. Dzięki temu mamy możliwość zrealizowania funkcjonalności wideodomofonu w bardzo atrakcyjnej cenie.

Vison kamery

Inteligentny głośnik

Zastosowanie systemu Vision sprawi również, że Twój dom przemówi. Producent ma w swojej ofercie Inteligentny Głośnik – urządzenie, które odtworzy Twoje ulubione pliki muzyczne, gdy wrócisz do domu lub poinformuje Cię głosowo, że ktoś czeka przed furtką. Informacje głosowe sprawią, że Twój dom nabierze charakteru: przywita Cię na wejściu lub pożegna gdy będziesz wychodził. Zaś w przypadku sytuacji alarmowych system poinformuje domowników co mają zrobić by zapobiec zniszczeniom (np. zalanie lub awaria klimatyzacji).

Odnawialne Źródła Energii

Jako wisienka na torcie, Vision BMS idealnie nadaje się do zastosowania w inwestycjach budynków pasywnych oraz energooszczędnych. Możesz dzięki niemu precyzyjnie badać poziom aktualnie zużywanej energii i ilość dotychczas wyprodukowanej (np. przez turbinę wiatrową lub panele fotowoltaiczne). Dzięki inteligentnie zarządzanemu inwerterowi możesz również zdecydować czy bardziej opłaca Ci się sprzedać wyprodukowaną energię czy zużyć ją na własne potrzeby, a nadwyżki magazynować w akumulatorach.

 

Słowa kluczowe: , , , , ,

Kontakt

ul. Poniatowskiego 28
05-080 Izabelin
 
(+48) 509 064 574
kontakt@vincihome.pl