Czytaj także:

Masz pytania? Pisz śmiało

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Co wybrać?smoke sensor

Na rynku jest mnóstwo detektorów, które wykorzystują systemy alarmowe: czujki ruchu, czujki gazu usypiającego, bariery świetlne na elewacji itp. Jednak źle zastosowane nie zwiększą Twojego bezpieczeństwa, a wręcz staną się prawdziwym utrapieniem z powodu generowania fałszywych alarmów. Warto pamiętać, że sensory działają na Twoją korzyść jedynie wtedy gdy projekt jest przemyślany. System alarmowy powinien być dopasowany nie tylko do charakteru budynku, ale także przyzwyczajeń i stylu życia domowników.

Bezpieczeństwo domowników

W uzasadnionych przypadkach, gdy bezpieczeństwo osób jest kluczowym czynnikiem warto się zastanowić nad wykonaniem Pomieszczenia Bezpiecznego (ang. Safe Room). Zlokalizowane w centralnym miejscu domu, ze wzmocnionymi ścianami i pancernymi drzwiami zapewnią całej rodzinie bezpieczeństwo, aż do przyjazdu brygady interwencyjnej.

System alarmowy dba o domowników również w bardziej codzienny sposób. Poinformuje o zbyt wysokiej temperaturze spowodowanej zaprószeniem ognia lub zaalarmuje o zadymieniu pomieszczenia, tym samym chroniąc przed uduszeniem.

Podstawowym zadaniem systemu alarmowego jest jednak prewencja czyli niedopuszczenie do wystąpienia groźnej sytuacji. Bieżący monitoring pomieszczeń, kontrola zamknięcia drzwi oraz okien, a także zasunięcia rolet antywłamaniowych uniemożliwi wtargnięcie potencjalnych włamywaczy.

Ochrona mienia

W przypadku luksusowych apartamentów i rezydencji równie ważne jest by chronić cenne przedmioty, dzieła sztuki i wartościowe dane. Szeroka gama czujek pozwoli je zabezpieczyć nie tylko przed włamywaczami, ale również przed żywiołami – zwłaszcza przed zalaniem.

Niestety, nasze prawo nie pozwala w żaden sposób uszkodzić złodzieja, ale zawsze możemy go skutecznie zniechęcić. W przypadku gdy wykonujemy cała inwestycję kompleksowo możemy tak zaplanować system by po wykryciu ruchu w ogrodzie woda z odpowiedniej sekcji zraszaczy zmoczyła doszczętnie złodzieja, co skutecznie utrudni mu dalsze działanie.

Wygoda użytkowania

Dzięki temu, że system alarmowy jest zintegrowany z inteligentnym domem nie ogranicza się on tylko do przekazania informacji firmie ochroniarskiej. Jest on również zdolny do natychmiastowej reakcji, np. przypadku wystąpienia sytuacji losowych:

  • podczas wykrycia pożaru podniesie rolety umożliwiając domownikom szybką ewakuację.
  • po wykryciu najmniejszej oznaki zalania zamknie dopływ wody do danego pomieszczenia.
  • przy pojawieniu się dymu otworzy okna dachowe umożliwiając oddymienie pomieszczeń.

Dzięki temu, gdy wystąpi niespodziewana sytuacja, nie musisz się martwić tym jak zminimalizować szkody. System zareaguje za Ciebie i zrobi to szybko oraz dokładnie. Ponadto w każdej chwili możesz sprawdzić stan alarmu na wizualizacji, a wszystkie powiadomienia możesz otrzymywać na bieżąco pushem , mailem lub smsem.

Słowa kluczowe: , , ,

Kontakt

ul. Poniatowskiego 28
05-080 Izabelin
 
(+48) 509 064 574
kontakt@vincihome.pl