Czytaj także:

Masz pytania? Pisz śmiało

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

OświetlenieAutomatyzacja oświetlenia ma z reguły największe znaczenie dla domowników. Światło wpływa na nasze samopoczucie, stan zdrowia oraz decyduje o tym jak widzimy dane pomieszczenie. Dzięki niemu możemy w tym samym miejscu stworzyć różne warunki: do pracy, zabawy lub odpoczynku.

Pełen wybór opraw oświetleniowych

Obecnie na rynku jest całkowita dowolność co do wyboru lamp. Możemy sterować zwykłymi żarówkami, diodami LED i świetlówkami. Także sposób sterowania jest dowolny: przełączanie, ściemnianie czy zmiana barwy źródła kolorowego.

Komfort i wygoda

Sterowanie oświetleniem to przede wszystkim ułatwienie. Dzięki funkcji astronomicznej oświetlenie ogrodowe lub elewacyjne może się włączać wciąż o tej samej porze, mimo cały czas zmieniającej się długości dnia. W przypadku gdy natężenie oświetlenia w holu lub garderobie  będzie niewystarczające to dzięki czujkom ruchu lampy uruchomią się automatycznie. Czujniki przydają się również na schodach gdzie po wykryciu osoby włączają lampki nad stopniami.

Istotną korzyścią automatycznego kontrolowania światła jest minimalizacja ilości włączników oświetleniowych. Przy zastosowaniu klawiszy wielokrotnych można w miejscu gdzie była przewidziana ramka 4-krotna zastosować pojedynczy włącznik z 8 klawiszami, a stosując czujniki w holu niepotrzebne są już przyciski w połączeniach schodowych i krzyżowych.

Sceny i scenariusze

Włączenie kilku lub nawet wszystkich lamp w domu do systemu inteligentnego budynku umożliwi zaprogramowanie scen świetlnych i scenariuszy zdarzeń. Dzięki nim możliwa jest błyskawiczna zmiana nastroju panującego w pomieszczeniu. Popularne sceny, które mogą Ci się najbardziej spodobać to: Oglądanie TV, Kolacja, Impreza. Ze scenariuszy zaś: Budzik oraz Powrót do domu.

Oświetlenie awaryjne

W przypadku gdy budynek jest narażony na nieprzewidziane przerwy w dostawie prądu możemy zaprojektować awaryjne oświetlenie, które będzie podtrzymane agregatem lub baterią UPS. Dzięki temu masz pewność, że żadne zewnętrzne warunki nie wpłyną na Twoje bezpieczeństwo i komfort czasu spędzonego z rodziną.

Słowa kluczowe: , , ,

Kontakt

ul. Poniatowskiego 28
05-080 Izabelin
 
(+48) 509 064 574
kontakt@vincihome.pl