Czytaj także:

Masz pytania? Pisz śmiało

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Sterowanie ogrzewaniemOgrzewanie

Kontrola temperatury to jedna z podstawowych funkcjonalności podwyższających komfort przebywania w domu. Dzięki systemowi inteligentnego budynku otrzymujesz możliwość precyzyjnego sterowania ogrzewaniem w każdym pomieszczeniu. Niezależnie od tego ile rodzajów ogrzewania zostało użytych (np. podłogowe, konwekcyjne i nadmuchowe) kontrola temperatury jest zawsze w ramach jednego panelu sterującego.

Zagadnienie ogrzewania jest z punktu widzenia automatyki najbardziej rozbudowane. Zaawansowane algorytmy czuwają nad uwzględnieniem wszystkich parametrów otoczenia: m.in. temperatury, wielkości pomieszczenia, rodzaju grzejnika i materiałów, którymi pomieszczenie zostało wykończone.  Dzięki tym informacjom urządzenie przewiduje ile potrwa zmiana temperatury w pomieszczeniu i wybiera najefektywniejszą drogę do jej osiągnięcia. Tobie natomiast pozostaje jedynie decyzja jaką temperaturę uważasz za komfortową.

Harmonogram grzewczy

W celu osiągnięcia jeszcze większego komfortu możemy zautomatyzować również proces zmiany nastawionej temperatury w każdym pomieszczeniu. Służy do tego harmonogram grzewczy wraz z trybami pracy. Umożliwiają one określenie:

  • kiedy domownicy przebywają w domu i temperatura powinna być komfortowa,
  • kiedy kładziesz się spać i dom powinien przejść w tryb nocny,
  • oraz kiedy w domu nikogo nie ma i można z powodzeniem obniżyć temperaturę po to by uzyskać oszczędności energii.

Tryby Komfort/Noc/Poza Domem mogą być uruchamiane automatycznie o określonych porach dnia, lub być wyzwalane dowolną informacją z zewnątrz:

  • kładąc się spać jednym klawiszem możesz uruchomić tryb Noc dla całego domu,
  • wracając wcześniej z pracy wystarczy, że w drodze wyślesz SMS i tym samym uruchomisz tryb Komfort zdalnie,
  • dwukrotne przekręcając klucz w zamku drzwi spowodujesz uruchomienie trybu Poza Domem.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kontrolę ogrzewania włączyć również do scen oraz scenariuszy zdarzeń. Uruchamiając scenę Budzik system automatycznie włączy latem grzejnik drabinkowy, a scena Impreza zmniejszy temperaturę w salonie, kuchni i jadalni

Oszczędność

Wszystkie te funkcje oprócz zwiększenia komfortu przebywania w domu mają również na celu wzrost oszczędności. Nawet niewielkie obniżenie temperatury w pomieszczeniach, których nie używamy prowadzi do zmniejszenia zużycia energii sięgających do 27% nie wpływając jednocześnie na komfort domowników. Inteligentny dom wykrywa również kiedy energia cieplna byłaby marnowana i przeciwdziała takim sytuacjom. W przypadku gdy otworzymy okno by przewietrzyć pomieszczenie system zredukuje temperaturę, zaś w nocy po wykryciu nagłego ochłodzenia może zamknąć rolety by uniknąć niepotrzebnych strat ciepła. Dzięki temu masz pewność, że inteligentny dom czuwa nie tylko nad Twoim komfortem, ale również nad efektywnym wykorzystaniem energii.

 

Słowa kluczowe: , , ,

Kontakt

ul. Poniatowskiego 28
05-080 Izabelin
 
(+48) 509 064 574
kontakt@vincihome.pl