Czytaj także:

Masz pytania? Pisz śmiało

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

SterowanieSterowanie klimatyzacją

Obecnie większość z nas nie wyobraża sobie życia w domu bez systemu klimatyzacji i wentylacji. Przy temperaturach bliskich 30 oC komfort mieszkania jest znikomy, a praca wręcz niemożliwa. Dzięki sterowaniu klimatyzacją i wentylacją w ramach inteligentnego budynku uzyskujesz możliwość kontrolowania temperatury indywidualnie, w każdym pomieszczeniu. Nie tylko grzanie, ale i chłodzenie będzie ustawiane tym samym panelem naściennym, a jedyne co  musisz określić to oczekiwaną temperaturę.

Cały system działa w pełni automatycznie. Samodzielnie przełącza się w określonych porach roku na grzanie lub chłodzenie. Na bieżąco monitoruje temperaturę otoczenia i dobiera swoje parametry tak by zmiana temperatury była jak najefektywniejsza. Posiada również funkcje zabezpieczające dom przed przegrzaniem lub wychłodzeniem.

Oczywiście wciąż pozostaje Ci możliwość ręcznego sterowania klimatyzacją oraz decydowania o głównych parametrach nawiewu samodzielnie. Np. w przypadku sceny Impreza proponujemy wymuszenie zwiększonego przepływu powietrza, a w scenie Wyjście z domu zmniejszenie nastaw do minimum lub wyłączenie klimatyzacji.

Bezpieczeństwo

Dzięki systemowi inteligentnego budynku wszystkie zamontowane sensory czuwają nieprzerwanie nad bezpieczeństwem domowników. W przypadku wykrycia pożaru natychmiastowo przekazują informację do odpowiednich osób lub służb, ale także, w tym samym momencie reagują, uruchamiając system wentylacji w trybie oddymiania. W dużej części przypadków wykryty pożar okazuje się jedynie spaleniem patelni i dzięki szybkiej reakcji możliwe jest uniknięcie większych strat.

Komfort i oszczędność

Koniec z przysypianiem z powodu niedotlenienia. Koniec z chorobami związanymi z wysuszeniem śluzówki nosa. Oferujemy możliwość integracji z zaawansowanymi systemami wymiany powietrza, które uwzględniają pełną kontrolę jakości powietrza: temperaturę, wilgotność oraz zawartość dwutlenku węgla. Zadbamy również o to byś wiedział kiedy należy wymienić filtry powietrza lub wezwać serwis.

Właściwe zarządzanie systemem wentylacji generuje także znaczne oszczędności. Wymieniane powietrze trzeba zawsze ogrzać lub ochłodzić do warunków komfortowych. Dzięki naszym rozwiązaniom będziesz pewien, że klimatyzacja oraz wentylacja pracuje efektywnie oraz oszczędnie, bez marnotrawienia energii tam gdzie nie jest ona potrzebna.

Słowa kluczowe: , , , ,

Kontakt

ul. Poniatowskiego 28
05-080 Izabelin
 
(+48) 509 064 574
kontakt@vincihome.pl