Czytaj także:

Masz pytania? Pisz śmiało

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

To co odróżnia inteligentny dom od zwykłego budynku to zintegrowanie kontroli nad wszystkimi urządzeniami w domu by zwiększyć: komfort, bezpieczeństwo i oszczędność. Jednak gdyby zapytać przypadkową osobę z czym kojarzy jej się inteligentny dom, to najprawdopodobniej odpowie, że ze sterowaniem światłem. I słusznie, bo jest to najbardziej powszechna funkcjonalność. Przekłada się na znaczne oszczędności energii i jest najbardziej widowiskowa. Niektóre systemy Inteligentnego Budynku były nawet projektowane konkretnie pod sterowanie oświetleniem. Przykładem może być tu firma Philips, znana z doskonałej techniki oświetleniowej. Jej system – Philips Dynalite, wykorzystywany jest na całym świecie, od pojedynczych sal konferencyjnych, przez biurowce, centra handlowe, aż po najwyższy budynek na świecie – Burj Khalifa.

stół

Zastosowanie

Philips Dynalite nadaje się wszędzie tam, gdzie potrzebujesz rozbudowanych funkcjonalności i zaawansowanego sterowania oświetleniem. Główne obszary zastosowania to: hotele i restauracje, biura, galerie handlowe, obiekty sportowe, ale również i przemysł. Dynalite świetnie nadaje się też do dużych domów jednorodzinnych, gdzie część powierzchni domu może zostać przeznaczona np. pod przestrzeń biurową. Niezwykle istotne jest to, że dzięki systemowi Philips możesz w dowolny sposób wydzielić strefy oświetleniowe oraz zaprojektować sceny świetlne odpowiadające Twoim potrzebom. Dynalite najlepsze efekty przynosi z oświetleniem LED sterowanym za pomocą bardzo popularnego protokołu DALI, który ma olbrzymie możliwości integracji z innymi urządzeniami. Jednak mnogość protokołów komunikacyjnych obsługiwanych przez urządzenia Philips pozwala również na efektywne sterowanie każdego rodzaju lamp.

System cechuje tak zwana „inteligencja rozproszona”. Oznacza to, że Twój inteligentny dom nigdy nie ulegnie awarii, gdyż wszystkie urządzenia są urządzeniami aktywnymi – posiadającymi własną pamięć. Nie ma tu jednostki centralnej, więc jeśli zostanie uszkodzone jedno urządzenie to dalej będziesz mógł korzystać ze wszystkich funkcji pozostałych urządzeń.

Sterowanie

panel philipsNiewątpliwą zaletą systemu jest jego wygląd. W bogatej ofercie Philips Dynalite odnajdziesz przyciski idealnie komponujące się z wystrojem Twoich pomieszczeń. Zaś w przypadku gdy będziesz chciał, aby Twoje wnętrza były niepowtarzalne to istnieje możliwość dostosowania wyglądu przycisku na specjalne zamówienie.

Po za tradycyjnymi przyciskami całym systemem możesz sterować za pomocą panelu dotykowego. Wygląd interfejsu sterującego możemy dowolnie zaprojektować w zależności od Twoich potrzeb. Programiści Philips przygotowali również specjalną aplikację, która pozwala na wizualizację i monitoring poszczególnych urządzeń Twojego domu. Dzięki niej za pomocą swojego smartfonu lub tabletu możesz swobodnie zarządzać całym systemem.

Elastyczna budowa

Nietypowym rozwiązaniem jest modułowa budowa pojedynczego kontrolera. Posiada on 8 slotów na karty sterujące, które możemy modyfikować według Twoich potrzeb. Pozwala Ci to na osiągnięcie wymiernych oszczędności gdy w ramach jednego pomieszczenia lub pokoju chcesz sterować różnorodnymi urządzeniami: np. oświetleniem, klimatyzacją, żaluzjami i alarmem. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest to, że jeden kontroler można przypisać do każdego pokoju (np. hotelowego). Ponadto zajmuje on mniej miejsca niż standardowe rozwiązania automatyki, co jest szczególnie ważne przy już istniejących budynkach, wyposażonych w zwykłe rozdzielnice elektryczne.

Integracja

integracja

Philips Dynalite, oprócz oświetlenia, posiada też bogatą ofertę urządzeń sterujących żaluzjami, klimatyzacją i ogrzewaniem. Dostępność wielu protokołów komunikacyjnych, między innymi: DALI, DSI, DMX, 1-10V umożliwia nam łączenie systemu z urządzeniami innych producentów. Dzięki temu Twój Inteligentny dom będzie miał nieograniczoną możliwość integracji i w przyszłości będziemy mogli go rozbudować o nowe funkcje pojawiające się na rynku.

Oszczędności

System Philips to komfort, elastyczność, funkcjonalność, ale przede wszystkim to oszczędności. Porównując instalację standardową z Inteligentną, w której kontrolujemy wykorzystanie światła dziennego, tryby pracy i harmonogram czasowy możesz zaoszczędzić nawet 68% energii elektrycznej, przy utrzymaniu właściwego poziomu oświetlenia. Sprawdź test Philips’a, w którym naukowcy przeprowadzili trwający rok eksperyment.

Podsumowanie

System Philips Dynalite to nowoczesne i elastyczne rozwiązanie, które świetnie sprawdza się nie tylko w sterowaniu oświetleniem. Dzięki temu, że można go dowolnie łączyć z urządzeniami innych producentów system idealnie nadaje się do wymagających obiektów biurowych jak i dużych budynków mieszkalnych.

 

Słowa kluczowe: , , ,

Kontakt

ul. Poniatowskiego 28
05-080 Izabelin
 
(+48) 509 064 574
kontakt@vincihome.pl