Czytaj także:

Masz pytania? Pisz śmiało

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

oszczędzanie energiiNowe sposoby oszczędzania energii

Jak sobie wyobrażasz dom energooszczędny? Prawdopodobnie będzie wyposażony w panele fotowoltaiczne i pompę ciepła. Do tego właściwa ekspozycja, dobre materiały i dbałość o detale. Jak najbardziej. Jednak nie tylko te elementy przyniosą Ci wymierne oszczędności.

Inteligentny dom jest projektowany z myślą o zminimalizowaniu zużycia energii. Dzięki niemu możesz zaoszczędzić nawet 27% wydawanych dotąd środków przeznaczanych na ogrzewanie i oświetlenie. Do tego Twój inteligentny dom będzie przyjazny dla środowiska.

Jak to działa?

System inteligentnego domu umożliwi Ci wydajne zarządzanie energią elektryczną i grzewczą. Pozwoli na automatyczne obniżenie temperatury w nieużywanych pomieszczeniach i zredukuje ogrzewanie w nocy, a gdy będziesz w pracy wyłączy wentylację i przejdzie w tryb czuwania. Ponadto, dzięki kontrolowaniu żaluzji, Twój inteligentny dom najpierw wykorzysta wpadające przez okno promienie słoneczne, a dopiero później włączy ogrzewanie.

Dom energooszczędny zimą i latem

W przypadku gdy któremuś z domowników zdarzy się nie domknąć drzwi lub okna nie musisz się już martwić uciekającą energią. Twój dom powiadomi Cię o tym, a nawet zamknie okno za Ciebie. A latem? W upalne dni, system automatycznie wysteruje żaluzje by nie dopuścić do przegrzania pomieszczeń, a klimatyzację włączy dopiero wtedy gdy wentylacja nie wystarczy.

Mniejsze rachunki za prąd.

Dobrze zaprojektowany system sprawi, że energia elektryczna będzie zużywana jedynie wtedy gdy jest potrzebna, bez zbędnego marnotrawienia. Automatycznie włączy światła i dostosuje ich natężenie do pory dnia. Odetnie też zasilanie dla urządzeń w trybie stand-by i wyłączy sieć wi-fi gdy wszyscy domownicy opuszczą budynek. Instalacja systemu inteligentnego budynku to zawsze dodatkowy wydatek, ale po latach potrafi się zwrócić właśnie dzięki oszczędności energii

Słowa kluczowe: , , ,

Kontakt

ul. Poniatowskiego 28
05-080 Izabelin
 
(+48) 509 064 574
kontakt@vincihome.pl