Masz pytania? Pisz śmiało

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Czas na montażMontaż

Jedną z ważniejszych informacji, które na pewno będą miały dla Ciebie znaczenie to, oprócz wysokości całkowitych kosztów,  długość czasu potrzebnego na montaż. O ile okres trwania fazy projektowej możemy przewidzieć bardzo dokładnie, a czas uruchomiania i programowania urządzeń, w przypadku opóźnień, możemy rozciągnąć i wykonywać równolegle z etapem wykańczania wnętrz, to określenie dokładnego czasu trwania montażu wszystkich instalacji sprawia pewne trudności. Dzieje się tak, ponieważ proces montażu jest wrażliwy na wiele czynników: od nagłej zmiany warunków pogodowych, poprzez braki w dostawie materiałów, aż do nagłej choroby jednego lub kilku pracowników. Warto być więc świadomym, że nasze szacowanie zawiera w sobie pewien zapas czasu potrzebnego na takie przypadki. Z drugiej jednak strony, gdy wszystko pójdzie dobrze, a koordynator z wyprzedzeniem przewidzi wszystkie możliwe problemy, czas przeznaczony na instalację może ulec skróceniu.

Kolejność prac

Jest w zasadzie unikalna i zależy od typów instalacji oraz standardów przyjętych przez ekipy różnych branż. Niektóre firmy wykonują okablowanie w posadzce, inne w korytach pod sufitem, a jeszcze inne bezpośrednio na ścianie. Naszym standardem jest to, że dopasowujemy się do typu inwestycji i wybieramy rozwiązanie najlepiej pasujące do jej charakteru. Dzięki temu możemy być elastyczni przy tworzeniu harmonogramu prac wraz z innymi branżami.

Ogólną zależnością jest jednak to, że przewody elektryczne zawsze powinno się kłaść po zamontowaniu drzwi i okien, a jeszcze przed tynkami.  Unikniemy dzięki temu bruzdowania co znacznie wydłuża montaż i zwiększa koszt wykonania instalacji. Podczas spotkania ze wszystkimi branżystami warto stworzyć wykres Gantta, który szczegółowo obrazuje kolejność prac poszczególnych ekip monterskich.

Aktualizacja projektu

Z racji tego, że budowa domu rodzinnego jest żywym procesem, zawsze liczymy się z tym, że podczas montażu mogą wystąpić zmiany naniesione na Twoje życzenie lub sugestie architekta. Dbamy wówczas o to by wszystkie te zmiany były wprowadzane do projektu na bieżąco. Warto tego wymagać od wszystkich ekip monterskich gdyż bez aktualnej dokumentacji powykonawczej późniejszy serwis lub modernizacja jakiejkolwiek instalacji mogą okazać się utrudnione lub wręcz niemożliwe.

Słowa kluczowe: , , , ,

Kontakt

ul. Poniatowskiego 28
05-080 Izabelin
 
(+48) 509 064 574
kontakt@vincihome.pl