Czytaj także:

Masz pytania? Pisz śmiało

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

BezpieczeństwoMonitoring

Głównym celem monitoringu video jest zapewnienie bezpieczeństwa chronionym obiektom poprzez wykrywanie potencjalnie niebezpiecznych zachowań. Zaawansowane metody analizy obrazu stosowane we współczesnych kamerach umożliwiają wiele praktycznych funkcji, m.in.:

  • Zdefiniowanie obserwowanego obszaru chronionego, po wkroczeniu na który zostanie wysłany komunikat do systemu.
  • Detekcja rysów twarzy, którą można wykorzystać do badania obecności lub jako system sprawdzania tożsamości.
  • Analiza potencjalnie niebezpiecznych zachowań. Kamera może śledzić drogę przebytą przez poszczególne osoby, a następnie określić czy ktoś nie kręci się w pobliżu ogrodzenia zbyt długo.

Obecnie są również dostępne kamery przenośne z modułem WiFi, które z powodzeniem można zainstalować nawet w wykończonym już domu, a także miniaturowe kamery wręcz niewidoczne dla obserwatora.

Funkcjonalność

Dzięki integracji systemu monitoringu video z systemem inteligentnym będziesz mógł  w dowolnym momencie sprawdzić co się dzieje w Twoim domu i ogrodzie, np. czy alarm wywołał złodziej czy sąsiad, który chce pożyczyć drabinę. Będziesz również na bieżąco informowany o wystąpieniu potencjalnie niebezpiecznych sytuacji oraz otrzymasz krótkie nagranie filmowe na swój adres e-mail.

Oprócz informowania system będzie mógł również samodzielnie zareagować, np. włączy światło po wykryciu ruchu w badanym obszarze lub odtworzy nagranie audio świadczące o obecności domowników. Możemy również zintegrować kamery z systemem domofonu, a także wyświetlić ich obraz na ekranie telewizora.

System monitoringu zawsze dopasowujemy do Twoich potrzeb oraz charakteru obserwowanego obszaru. Dzięki temu masz pewność, że Twój dom jest chroniony, a domownicy nadal zachowują swoją prywatność.

Słowa kluczowe: , , , ,

Kontakt

ul. Poniatowskiego 28
05-080 Izabelin
 
(+48) 509 064 574
kontakt@vincihome.pl