Masz pytania? Pisz śmiało

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zmiana funkcjonalnościModernizacja

Modernizacja instalacji  inteligentnego domu polega przede wszystkim na dostosowaniu działania systemu do bieżących potrzeb domowników. Przemeblowanie, remont czy wprowadzenie się nowej osoby do domu może spowodować, że zmienią się Twoje przyzwyczajenia i sposób korzystania a urządzeń. W takim przypadku bez najmniejszego problemu możemy przeprogramować system tak, aby realizował on nowe zadania.

Rozbudowa instalacji

W przypadku gdy budżet przewidziany na automatykę domu jest stosunkowo nieduży instalację systemu możemy podzielić na kilka etapów rozciągniętych w czasie. Jest to bardzo często stosowane zwłaszcza w systemach bezprzewodowych (np. Fibaro). W zależności od potrzeb domowników w pierwszej kolejności włączamy do systemu najczęściej użytkowane pomieszczenia (np. salon, kuchnię i jadalnię) lub najpotrzebniejsze funkcjonalności (ogrzewanie i oświetlenie). Resztę domu zaś przygotowujemy pod instalację w późniejszym czasie. Dzięki temu, unikasz w przyszłości kosztów związanych z remontem i poprawkami budowlanymi.

Warto pamiętać, że nawet jeśli projektant na początku nie przewidział opcji rozbudowy systemu to zawsze jest ona możliwa, a poprawki budowlane przeważnie nie są takie duże jak się początkowo wydaje.

Naprawa instalacji

W ekstremalnych sytuacjach, jesteśmy czasem proszeni o naprawę instalacji po poprzednim wykonawcy. Takie przypadki zdarzają się niezmiernie rzadko, ale są wówczas bardzo trudne dla Inwestora. Zwłaszcza ze względu na przeciągający się proces budowy oraz dodatkowe koszty związane z wykonaniem inwentaryzacji. Mimo dodatkowych trudności powodowanych wejściem na nieznaną instalację, czujemy się tym bardziej usatysfakcjonowani mogąc Ci przywrócić wiarę w rzetelność branży i przyjemność posiadania inteligentnego domu.

Słowa kluczowe: , ,

Kontakt

ul. Poniatowskiego 28
05-080 Izabelin
 
(+48) 509 064 574
kontakt@vincihome.pl