Czytaj także:

Masz pytania? Pisz śmiało

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

System LCN, można bez wątpienia zaliczyć do profesjonalnych rozwiązań w dziedzinie automatyki budynkowej. W swojej ponad dwudziestoletniej historii firma ISSENDORF  może pochwalić się wieloma zautomatyzowanymi obiektami na całym świecie: m.in. na torze EuroSpeedway Lausitz czy w wieży Main Tower we Frankfurcie.

Maintower

W przypadku automatyki budynkowej na rynku jest wiele rozwiązań, które mogą zrealizować Twoje marzenia o inteligentnym domu. Poza tymi zunifikowanym, jak np standard KNX, Z-vawe czy Modbus są na rynku producenci, którzy tworzą urządzenia we własnym zamkniętym standardzie. Wielu specjalistów ze świata automatyki wyraża swoje niezadowolenie z takich rozwiązań, wskazując na ryzyko braku możliwości integracji z innymi systemami, oraz możliwość nagłego zakończenia wsparcia przez producenta danego systemu. Te obawy dotyczą jednak systemów nowych, które nie przeszły jeszcze próby czasu i dopiero zdobywają uznanie w oczach integratorów. W systemie LCN liczy się najbardziej ponad 20 letnie doświadczenie oraz tysiące zrealizowanych inwestycji na całym świecie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERANiezawodność i Stabilność działania

Projektując system LCN producent skupił się przede wszystkim na stabilności i niezawodności swoich urządzeń. Skutkiem czego mamy do dyspozycji system zdecentralizowany, gdzie logika jest rozsiana po całym domu. Każdy moduł tego urządzenia jest małym komputerem, który przetwarza informacje z podłączonych do jego wejść czujników lub przycisków i wykonuje akcję na wyjściach  lub też działa na inne moduły podłączone do sieci. Każdy moduł może wysłać rozkaz do innego modułu, lub też przekazać mu stan z czujnika podłączonego do swojego wejścia. Co to oznacza? Niezawodność, stabilność działania całego systemu oraz ogromną skalowalność systemu: od małych domków lub mieszkań po biurowce najwyższej klasy.

Tanie okablowanie

LCN jako jedyny wśród systemów inteligentnych budynków nie potrzebuje specjalnej wielożyłowej magistrali danych. Komunikacja pomiędzy modułami odbywa się za pomocą jednej żyły kabla zasilającego. Jedyne więc o czym powinieneś pamiętać podczas instalacji to poprowadzić wszędzie nie 3-żyłowe przewody zasilające, a 4-żyłowe. Poza tym nie jest konieczne prowadzenie wszystkich kabli do rozdzielnicy centralnej systemu. Wystarczy jedynie zmodyfikować klasyczną instalację i użyć kieszeniowych puszek podtynkowych. Dzięki temu możesz osiągnąć znaczne oszczędności na okablowaniu całego domu.

Wszechstronność użycia

LCN jest bardzo uniwersalnym systemem. Znajduje on zastosowanie w niedużych mieszkaniach jak również w biurowcach czy halach produkcyjnych. Oferuje on wszystkie możliwość, które powinien mieć system inteligentnego domu. Dzięki niemu możliwe jest sterowanie oświetleniem wraz ze scenami świetlnymi i harmonogramem zdarzeń. Obwody zasilające i ściemniane mogą być łączone w grupy, a obsługa przez sceny świetlne zagwarantuje odpowiednią iluminację na każdą okazję. System LCN przejmując sterowanie całego układu ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji tworzy zintegrowany system zarządzania temperaturą i jakością powietrza w poszczególnych strefach. Takie rozwiązanie pozwala Ci diametralnie obniżyć koszty zużycia energii w domu.

Integracja – polska myśl techniczna

System LCN bazuje na zamkniętym protokole komunikacyjnym, przez co lekko utrudniona jest integracja z innymi urządzeniami. Na ratunek przyszła firma z Polski oferująca moduł w pełni współpracujący z systemem LCN. Domiq Base zrewolucjonizował sposób projektowania systemu i zwiększył jego funkcjonalność. Firma DOMIQ zaproponowała bramki, dzięki którym jest możliwe zintegrowanie urządzeń obsługujących otwarte protokoły komunikacyjne. Moduł Base rozbudował również system LCN o możliwość sterowania zaawansowanym oświetleniem DALI i DMX512. Ponadto integruje on z obiektem systemy multiroom, systemy bezpieczeństwa, oraz telewizję CCTV. Integracja z już istniejącymi instalacjami opartymi o standard KNX także nie jest problemem. Wszystko tworzy spójny ekosystem dbający o Twoją wygodę, bezpieczeństwo i portfel.

Wizualizacja

Domiq Base pozwala również na obsługę obiektu za pomocą wizualizacji, z której masz podgląd na wszystkie funkcje życiowe obiektu, widok z kamer, ustawianie harmonogramów podlewania ogrodu, oraz oczywiście sterowania oświetleniem i innymi urządzeniami. Do wizualizacji masz dostęp przez Wifi oraz Internet za pomocą telefonu, tabletu, czy komputera z dowolnego miejsca na ziemi. Dzięki czemu nie ważne gdzie byś nie pojechał, zawsze okno na dom będzie spoczywało w Twojej kieszeni bądź torbie.

 

Domiq wizualizacja

Słowa kluczowe: , , , ,

Kontakt

ul. Poniatowskiego 28
05-080 Izabelin
 
(+48) 509 064 574
kontakt@vincihome.pl