Czytaj także:

Masz pytania? Pisz śmiało

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Pierwszym krokiem po podjęciu decyzji o budowie inteligentnego domu, nie koniecznie nawet w standardzie KNX, to uświadomienie sobie czego tak naprawdę oczekujesz od systemu zarządzającym budynkiem. Czy zależy Ci najbardziej na automatyzacji wszystkich funkcji? A może chciałbyś sterować multimediami za pomocą tylko jednego kontrolera? Czy chciałbyś, aby na ścianach były przyciski klasyczne czy wielofunkcyjne?

knx

Dopiero po odpowiedzi na te i inne pytania będziemy mogli wybrać najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

W przypadku gdy Twoje wymagania są duże prawie na pewno wśród naszych propozycji znajdzie się system KNX – otwarty, europejski standard w dziedzinie inteligentnych domów i budynków.

Stworzony w 1987 służył początkowo, jako system, który umożliwiał oszczędzanie w okablowaniu dużych budynków. Obecnie jest stosowany do pełnej automatyzacji domów, budynków wielorodzinnych i wielkich biurowców. O popularności tego systemu świadczy kilkaset tysięcy zrealizowanych projektów i ponad 300 firm produkujących urządzenia, m.in. ABB, GIRA, JUNG, HAGER czy SIEMENS.

Dlaczego KNX?ts sensor

Standard KNX został tak zaprojektowany, by zapewnić kompatybilność ze wszystkimi z urządzeniami, niezależnie od tego kto je wyprodukował.

Głównym medium transmisyjnym w systemie KNX jest specjalny przewód magistralny, który zapewnia niezawodność pracy w każdych warunkach oraz stabilność systemu nawet w przypadku dużych instalacji. To jednak nie wszystko. Urządzenia standardu KNX mogą również wymieniać dane między bezprzewodowo lub nawet za pocą sieci zasilającej 230V. Dzięki temu w przypadku modernizacji systemu nie ma konieczności kucia ścian i prowadzenia dodatkowych przewodów.

Najbardziej rozpoznawane urządzenia systemu KNX to wielofunkcyjne przyciski. Dzięki dużej ilości producentów na rynku masz ogromne możliwości w wyborze tego co Ci się podoba. Od szklanych, przez złote, aż po drewniane. Od dotykowych, przez wciskane, aż po dźwigniowe. Przyciski to jednak nie tylko sposób kontrolowania systemu. Dzięki wbudowanemu termostatowi możesz za ich pomocą lokalnie kontrolować temperaturę w danym pomieszczeniu. Niektóre posiadają również czujniki zbliżeniowe, podświetlając się gdy się do nich zbliżasz lub sygnalizując, które funkcje są aktualnie uruchomione.

abb

Pełna integracja.

Dzięki dużej ilości producentów standardu KNX wręcz nie ma urządzeń, których nie dałoby się zintegrować z systemem. Piece, pompy ciepła czy klimatyzatory nierzadko w przypadku innych systemów muszą działać niezależnie, co prowadzi do zwiększonych kosztów eksploatacji obiektu. Dzięki urządzeniom KNX możliwa jest pełna integracja, która pozwala realnie zmniejszyć wydatki na energię.

Oprócz urządzeń typowej automatyki domowej, KNX umożliwia integrację z multiroom audio, wideo, a także systemami bezpieczeństwa. Ponadto dzięki zastosowaniu bramek komunikacyjnych mamy też możliwości zintegrowania się z automatyką sterowaną przez zupełnie inny system.

Dzięki odpowiednim czujnikom zewnętrznym, ogród sam się podleje gdy gleba będzie zbyt sucha.  Wieczorem wychodząc na taras czujki ruchu wykryją Twoją obecność i uruchomią odpowiednie światła oraz pokaz fontanny. Odprężysz się słysząc szum wody oraz wplecioną w nią melodię swojego ulubionego utworu. Twój ogród będzie wyjątkowym miejscem.

Stosując standard KNX, wszystko staje się zwartym systemem, który działa automatycznie, a Ty możesz go kontrolować, za pomocą wizualizacji na dowolnym urządzeniu: tablecie, telewizorze czy smartfonie. Nie tylko z domu, ale również z każdego zakątka globu.

 

Słowa kluczowe: , , ,

Kontakt

ul. Poniatowskiego 28
05-080 Izabelin
 
(+48) 509 064 574
kontakt@vincihome.pl