Czytaj także:

Masz pytania? Pisz śmiało

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Niedawno pisaliśmy o planach Apple związanych z Inteligentnym domem – Home Kit. Okazuje się jednak, że inny gigant w branży, Google, nie pozostaje w tyle.

Google

Kilka miesięcy temu zarząd spółki podjął decyzję o zakupie Nest Labs, firmy zajmującej się produkcją bezprzewodowych termostatów oraz czujników dymu. Chwilę później Nest Labs przejęło firmę Dropcam dostarczającą rozwiązania domowego monitoringu wizyjnego. Google ma więc obecnie w swoich rękach producenta inteligentnych czujek, termostatów i kamer domowych.

Równolegle z przejęciem Dropcam uruchomiona została strona dla niezależnych deweloperów, która zachęca firmy produkujące urządzenia automatyki domowej do połączenia ich z urządzeniami Nest. W programie uczestniczy już m.in. Mercedes, Lifx, Whirlpool i Logitech. To, jakie urządzenia aktualnie współpracują z Nest można sprawdzić na stronie dla konsumentów.

W połączeniu z systemem Android Wear na cyfrowe zegarki i głosowym asystentem „OK Google” idea Inteligentnego domu Google jawi się bardzo interesująco. Obejrzyjcie sami.

Google obrał więc inną strategię niż firma Apple, która skupia się jedynie na wprowadzeniu ujednoliconego protokołu komunikacji. Gigant rynku IT nie tylko rozwija jednolity standard, ale ponad to postawił również na produkcję urządzeń automatyki domowej. Zobaczymy więc w niedalekiej przyszłości, która strategia okaże się lepsza.

Słowa kluczowe: , , , , , ,

Kontakt

ul. Poniatowskiego 28
05-080 Izabelin
 
(+48) 509 064 574
kontakt@vincihome.pl