Czytaj także:

Masz pytania? Pisz śmiało

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

[:pl]Zrealizowany przez nas inteligentny budynek na Wilanowie idealnie wpasowuje się w otoczenie dzikiej przyrody, zapewniając domownikom bezpieczeństwo i komfort przebywania na łonie natury.

Inteligentny budynek

Przeważnie wybór konkretnego systemu inteligentnego domu poprzedzamy głęboką analizą oczekiwań Inwestora. Proponujemy różne rozwiązania i przedstawiamy ich wady oraz zalety. W tym przypadku jednak Inwestor był już od początku zdecydowany na inteligentny budynek w systemie Fibaro – i jak się okazało był to bardzo dobry wybór.

Inteligentne instalacje

Jednym z założeń projektowych była optymalna funkcjonalność w rozsądnym budżecie. Inteligentny budynek miał zawierać:

Realizacja

W praktyce ustaliliśmy, że wszystkie składowe systemu będą zintegrowane w jeden system Fibaro. Do sterowania światłem użyliśmy ściemniaczy, które w połączeniu z transformatorami Parrot dają duży zakres regulacji. W przypadku opraw, które nie umożliwiają ściemniania oraz oświetlenia liniowego LED do sterowania posłużyły moduły przekaźnikowe. Inteligentne instalacje to przede wszystkim sterowanie grupowe więc nie mogło tu zabraknąć również kilku scen: Oglądanie TV, Kolacja, Wyłącz dom.  Nie mogło również zabraknąć symulacji obecności.

Ciekawostki

Systemem Fibaro zarządzają trzy centralki: główna Home Center 2 oraz dwie pomocnicze Home Center Lite.

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym realizowane przez Fibaro opiera się o algorytm dwupunktowy – poniżej zadanej temperatury uruchamia grzanie; powyżej przestaje grzać. Wymagało to akceptacji czasu bezwładności podłogi. W praktyce oznacza to, że jakakolwiek zmiana nastawy temperatury zajmuje dużo czasu i jest kosztowne energetycznie. System ma przede wszystkim zadanie utrzymać zadaną temperaturę przy zmieniających się warunkach zewnętrznych.

Po to by zminimalizować ilość przycisków sterowanie żaluzjami w łazienkach odbywa się automatycznie – po włączeniu światła lamelki zasłaniają okno po wyłączeniu światła wracają do pozycji poziomej.

Do sterowania lampami ogrodu użyliśmy funkcji astronomicznej dzięki czemu system zawsze wie kiedy jest wschód oraz zachód słońca.

[:]

Słowa kluczowe: , , ,

Kontakt

ul. Poniatowskiego 28
05-080 Izabelin
 
(+48) 509 064 574
kontakt@vincihome.pl