Masz pytania? Pisz śmiało

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Plan budowyEtapy Realizacji

Każdy dom powstaje według  pewnego planu budowy, który jest ściśle powiązany z harmonogramem czasowym. Niekiedy zdarza się jednak, że z powodu nieprzewidzianych wcześniej okoliczności występują opóźnienia, które w skrajnej sytuacji wynoszą czasem nawet kilka lat. Po to by uniknąć takiej sytuacji warto, przy tworzeniu planu, mieć świadomość wszystkich prac jakie będą wykonywane podczas budowy domu. W tym dziale postaramy się przybliżyć Ci proces powstawania inteligentnego budynku, dowiesz się na co zwrócić uwagę i o czym warto wiedzieć planując etapy realizacji.

Wybór inteligentnego domu

Decyzja o budowie nie zwykłego, lecz inteligentnego budynku jest pierwszą i najważniejszą decyzją, którą należy podjąć. Póki co nie powinieneś myśleć o rodzajach systemów inteligentnego domu ani też, które instalacje do tego systemu włączyć. Na początku jedyne co trzeba zrobić to przeanalizować korzyści, uświadomić sobie koszty i podjąć decyzję o budowie domu z inteligentnym systemem.

Koordynacja

Planując kolejne etapy realizacji warto pamiętać o tym, żeby zapewnić dobry przepływ informacji pomiędzy wykonawcami. Uzyskujemy wtedy na bieżąco opinię wszystkich specjalistów zaangażowanych w budowę inteligentnego domu, nie tylko eksperta danej branży. Pozwala to już na etapie projektu wykryć potencjalne problemy oraz odpowiednio im przeciwdziałać. Podczas budowy domu do skoordynowania jest wiele aspektów: od uzyskiwania pozwoleń, poprzez dobór i zamówienia materiałów, aż po egzekwowanie terminu instalacji i wykonanie odpowiednich pomiarów certyfikujących.

Koordynator

To czy podczas budowy inteligentnego domu wszystko będzie działało jak w przysłowiowym zegarku zależy przede wszystkim od osoby, która zajmuje się koordynacją. Bardzo często jest to przyszły właściciel domu, który ma dokładną wizję i chce ją zrealizować. Jednak w przypadkach, gdy planowany budynek ma dużą kubaturę, przekraczającą 1000m3 niezbędne okazuje się zatrudnienie koordynatora. Tą osobą może być architekt, specjalista z nadzoru inwestorskiego lub integrator systemów inteligentnego domu. Niekiedy wszyscy oni pracują jednocześnie.

Predyspozycje

Osoby zajmujące się koordynacją, muszą się wykazać dobrą znajomością każdego aspektu budowy, a w przypadku kilku osób, powinny się one dobrze uzupełniać wiedzą branżową. Np. integrator systemów planując sterowanie ogrzewania i wentylacji powinien znać działanie systemu: to czym się on charakteryzuje, jakie są jego mocne, a jakie słabe strony. Dopiero tak kompleksowa wiedza umożliwia zrealizowanie sterowania, które nie tylko będzie działało, ale również zapewni niezawodność i pozwoli uzyskać oszczędności.

Start

Często inwestorzy odkładają kontakt z nami aż do etapu, w którym należy zacząć instalację kabli. Niestety w takich przypadkach może być już za późno na niektóre zmiany lub są one po prostu zbyt kosztowne. Spotkanie z nami pozwoli z dużym wyprzedzeniem wybrać takie rozwiązanie inteligentnego domu, które najlepiej spełnią Twoje oczekiwania. Dzięki temu wszystkie prace budowlane będą uwzględniały nasze wytyczne, a Ty zyskasz pewność, że nie trzeba będzie wykonywać dodatkowych modyfikacji. Z tego powodu zachęcamy do jak najwcześniejszego kontaktu i umówienia spotkania.

Słowa kluczowe: , , , , ,

Kontakt

ul. Poniatowskiego 28
05-080 Izabelin
 
(+48) 509 064 574
kontakt@vincihome.pl