Czytaj także:

Masz pytania? Pisz śmiało

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

gniazdkoDynamicznie rozwijający się rynek inteligentnych domów generuje coraz to nowe potrzeby. Ludzie częściej zastanawiają się nad inteligentnymi domami i coraz więcej osób chce posiadać choćby jego namiastkę. Tym oczekiwaniom stara się sprostać firma Belkin, znana głównie z łączenia urządzeń elektronicznych z sieciowymi. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Belkin stworzył system WeMo. Jest on całkowicie modułowy, sam decydujesz czy chcesz kontrolować cały dom, czy tylko poszczególne urządzenia. Aplikacja na smartfona umożliwia zdalne sterowanie i kontrolę stanu urządzeń np. czy żelazko w domu jest wyłączone.

Rodzina produktów sieci WeMo jest już dosyć pokaźna i stale się powiększa. Są w niej już między innymi żarówki, przyciski i gniazdka elektryczne. Najciekawsze jednak, że ostatnio oferta powiększa się o urządzenia dedykowane dla kuchni. Jednym z nich jest inteligentna kuchenka, owoc współpracy firm Crock-Pot i Belkin. WeMo Smart Slow Cooker przygotuje Ci pyszny posiłek kiedy będziesz wracał z pracy do domu. Za pomocą spotmartfona możesz włączyć urządzenie, ustawić mu temperaturę i czas działania, a Slow Cooker sam Cię powiadomi o tym kiedy posiłek będzie gotowy. Kolejnym urządzeniem do kuchni jest inteligentny ekspres do kawy, efekt współpracy firmy Belkin z Mr. Coffe. W działaniu jest bardzo podobne do Slow Cooker’a. Kto wie, być może przyszłość należy właśnie do takich gadżetów. Możliwość zsynchronizowania budzika z ekspresem do kawy brzmi bardzo zachęcająco, szczególnie gdy z rana liczy się dla Ciebie każda minuta.

wemo makerOprócz rozwiązań dedykowanych firma Belkin wprowadziła na rynek WeMo Maker, gadżet pozwalający przekształcić zwykłe urządzenia elektryczne w urządzenia sterowane smartfonem. Jest to świetna opcja, jeśli jesteś przywiązany do swoich urządzeń lub nie chcesz ich po prostu wymieniać, ale chciałbyś mieć możliwość kontroli z dowolnego miejsca. Do obsługi WeMo Makera potrzebna jest podstawowa wiedza na temat instalacji elektrycznych. Oprócz podstawowych urządzeń WeMo Maker współpracuje też z sensorami do 5V, co znacznie rozszerza możliwości zastosowania. Kompatybilny jest tylko z niskimi napięciami, ale wraz z dedykowanymi gadżetami pozwoli Ci na zbudowanie własnej, inteligentnej sieci urządzeń. Niestety, mankamentem jest również cena, WeMo Maker nie należy do najtańszych urządzeń, szacuje się, że będzie kosztował ok. 80 dolarów. Dobrze sprawdzi się jeśli chcemy mieć możliwość sterowania maksymalnie kilku urządzeń, jednak w przypadku, gdy chcemy mieć w pełni inteligentny dom, lepszym rozwiązaniem może być skorzystanie z systemów takich jak KNX czy Fibaro.

Słowa kluczowe: , ,

Kontakt

ul. Poniatowskiego 28
05-080 Izabelin
 
(+48) 509 064 574
kontakt@vincihome.pl